adidas eqt support 9317 turbo red releases tomorrow adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 adidas originals eqt support 9317 first look adidas eqt running support 93 boost adidas eqt support 93 boost black white adidas eqt support 9317 gets release date adidas eqt turbo red collection adidas eqt turbo red collection interview detailed look adidas originals full turbo red eqt 2017 collection adidas eqt support refined white turbo red get history behind adidas eqt line adidas eqt support adv core black adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt adidas eqt support 93 17 core black drops summer adidas eqt support 9317 adidas eqt support 9317 white turbo red available now adidas eqt support

P1180012CEBULKI  ŻONKILI I LEKCJA O NADZIEI

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei i zwycięstwa miłości nad śmiercią. Są rozpoznawalnym symbolem PÓL NADZIEI - przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Po raz kolejny SKC naszej szkoły włączyło się w akcję organizowaną w naszym regionie

przez nowotarską Fundację im. A. Worwy. Kwestowano podczas spotkania z rodzicami i w szkole podczas przerw, słodkimi dodatkami były stoiska z ciastkami i galaretkami, a w tym roku nawet hot dogi. Byliśmy również przy łapszańskim kościele - tu bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi Mariuszowi Skotnickiemu za pomoc w organizacji kwesty. Jak co roku rozprowadzono dziesiątki żonkili, które posadzone teraz jesienią wyrosną i zakwitną wiosną - jak odradzające się życie - bo śmierć nie jest końcem życia. Tegorocznej akcji w naszej szkole towarzyszyły specjalnie przygotowane lekcje wychowawcze, podczas których uczniowie bliżej poznali ideę opieki hospicyjnej. Wszystkie zebrane datki, a zebrano ich łącznie w szkole i w parafii: 1664,31 zł, zostały przekazane nowotarskiej fundacji. Ale to nie koniec akcji, wiosną kiedy zakwitną żonkile, znów powrócą Pola Nadziei, a raczej zakwitną by wspierać i pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy wsparli to dzieło.

"Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu człowiekowi,

pomaga równocześnie samemu sobie."

Ralph Waldo Emmerson

Polecamy lekturę poniższego tekstu:

            „Pomóż mi! Wysłuchaj mnie! Zostań ze mną!” – te trzy „zwyczajne” życzenia sformułowała w imieniu umierających pacjentów Cicley Saunders – twórczyni nowoczesnej opieki paliatywnej, założycielka pierwszej, nowożytnej placówki hospicyjnej – Hospicjum im. Św. Krzysztofa w Londynie. Ku zaskoczeniu rodziców Cecylia rezygnuje z nauki w Oxfordzie, by ukończyć szkołę dla pielęgniarek. Niestety choroba kręgosłupa uniemożliwia jej pracę w wymarzonym zawodzie. Ponieważ mimo to Cecylia pragnie opiekować się chorymi, zostaje pracownikiem socjalnym w szpitalu św. Józefa w Londynie. Z opieki i rozmów z pacjentami rodzi się idea opieki nad umierającymi. Jednym z nich jest polski Żyd ocalały z pogromu Warszawskiego Getta – Dawid Taśma. Zapytany przez Cecylię, czego w obliczu śmierci oczekuje od tych, którzy troszczą się o niego, mówi „Pragnę kogoś, kto byłby przede wszystkim osobą starającą się mnie zrozumieć”. Dawid pozostawia Cecyli niewielką sumę pieniędzy na „okno w przyszłym domu dla umierających”. W 33 roku życia Cecylia rozpoczyna studia medyczne i z ogromną determinacją zajmuje się terapią bólu i wpływem śmiertelnej choroby na rodziny pacjentów. Wbrew sceptykom uzyskuje dyplom lekarza i realizuje marzenie swojego życia, jakim było powstanie fundacji i zbudowanie pierwszego w świecie nowożytnego hospicjum. Cicley Saunders odeszła w roku 2005,  w wieku 87 lat, po kilkuletnich zmaganiach z chorobą nowotworową w Hospicjum im. św. Krzysztofa, które założyła 38 lat wcześniej.                                                                                                               SKC 

 

youtube zpo

skc

adidas yeezy boost 350 v2 red night adidas yeezy boost 350 v2 red night adidas yeezy boost 350 v2 red night release date adidas yeezy boost 350 v2 beluga confirmed release date adidas yeezy boost 350 v2 beluga 2 0 adidas yeezy 350 boost v2 solar red steel grey release date adidas yeezy boost 350 v2 zebra another look adidas yeezy boost 350 v2 zebra restock release date adidas yeezy boost 350 v2 blue tint frozen yellow adidas yeezy boost 350 v2 blue tint adidas yeezy boost 350 v2 blue tint b37571 adidas yeezy boost 350 v2 blue tint adidas yeezy boost 350 v2 blue tint adidas yeezy boost 350 v2 blue tint release date adidas yeezy boost 350 v2 semi frozen yellow rendering b37572 semi frozen yellow yeezy boost 350 v2 shoes adidas yeezy boost 350 v2 semi frozen yellow new look adidas yeezy boost 350 v2 semi frozen yellow release date adidas yeezy boost 350 v2 semi frozen yellow release date adidas yeezy boost 350 v2 frozen yellow release date
adidas nmd city sock 2 cs2 ronin pack adidas nmd cs2 pk adidas nmd cs2 primeknit shock pink pack lands week adidas nmd city sock 2 pearl grey drops summer adidas nmd cs2 pk shock pink pack drops weekend adidas nmd cs2 pk pearl grey adidas nmd cs2 pk pearl grey adidas nmd city sock 2 pearl grey adidas nmd city sock 2 primeknit grey shock pink adidas nmd cs2 may 2017 release info adidas nmd city sock 2 primeknit black shock pink adidas nmd city sock 2 adidas nmd city sock 2 cs2 core black adidas nmd city sock 2 primeknit may 2017 colorways adidas nmd city sock 2 adidas nmd city sock 2 primeknit shock pink adidas nmd city sock 2 primeknit adidas nmd city sock 2 primeknit navy white official images adidas nmd city sock 2 adidas nmd city sock 2
adidas yeezy boost 350 v2 official images yeezy boost 350 v2 september release kanye west yeezy boost 350 v2 bred yeezy boost 350 v2 upcoming releases complete release info greyorange yeezy boost 350 v2 adidas yeezy 350 v2 kanye wears unreleased adidas yeezy boost 350 v2 colorway adidas yeezy boost 350 v2 beluga confirmed release date adidas yeezy boost 350 2 0 beluga adidas yeezy boost 350 v2 beluga more new images adidas yeezy boost 350 v2 beluga another look adidas yeezy boost 350 v2 beluga unboxing video adidas yeezy boost 350 v2 beluga official images adidas yeezy boost 350 adidas yeezy boost 350 v2 beluga release reminder adidas yeezy boost 350 v2 beluga on feet images adidas yeezy boost 350 v2 detailed look adidas yeezy boost 350 v2 buy adidas yeezy boost 350 v2 online adidas yeezy boost 350 v2