PODARUJ KOMUŚ 1%

PODARUJ KOMUŚ 1%

FILMOWE PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O 1% Zapraszamy do oglądnięcia naszego filmowego podziękowania za...

Plan lekcji

Plan lekcji

Plan lekcji dla Gimnazjum Plan lekcji dla Szkoły Podstawowej

DZIEŃ SPORTÓW ZIMOWYCH 2015

DZIEŃ SPORTÓW ZIMOWYCH 2015

Podobno jest to dzień pechowy- 13 w piątek. Ale nie dla gimnazjalistów z Łapsz Niżnych, dla...

Konkurs Matematyczne Preteksty

Konkurs Matematyczne Preteksty

Konkurs Matematyczne Preteksty to ogólnopolska zabawa matematyczna z elementami...

Pierwsze podsumowania

„NIKT NIE JEST BYLE JAKI, KAŻDY JEST JAKIŚ” Na półrocze roku szkolnego 2014/2015 w klasach...

Spotkanie z rodzicami uczniów

Zapraszamy serdecznie rodziców uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych na...

Ucz się za darmo z przyjemnością!

Ucz się za darmo z przyjemnością!

Z biblioteką kilku tysięcy filmów, obejmujących wszystko od arytmetyki, fizyki, informatyki,...

ZPO w

ZPO w "Eduscience"

Od września 2014 roku ruszył w pełnym wymiarze program EDUSCIENCE, w ramach którego polscy...

Ważne lekcje

Ważne lekcje

W czwartek, 22 stycznia 2015 r., o godz. 19:05, na antenie TVP Kraków został wyemitowany ostatni...

 • PODARUJ KOMUŚ 1%

  PODARUJ KOMUŚ 1%

  piątek, 27, luty 2015 13:59
 • Plan lekcji

  Plan lekcji

  piątek, 27, luty 2015 08:20
 • DZIEŃ SPORTÓW ZIMOWYCH 2015

  DZIEŃ SPORTÓW ZIMOWYCH 2015

  środa, 18, luty 2015 11:16
 • Konkurs Matematyczne Preteksty

  Konkurs Matematyczne Preteksty

  czwartek, 12, luty 2015 17:47
 • Pierwsze podsumowania

  poniedziałek, 09, luty 2015 18:53
 • Spotkanie z rodzicami uczniów

  piątek, 06, luty 2015 07:43
 • Ucz się za darmo z przyjemnością!

  Ucz się za darmo z przyjemnością!

  sobota, 24, styczeń 2015 15:53
 • ZPO w

  ZPO w "Eduscience"

  sobota, 24, styczeń 2015 15:24
 • Ważne lekcje

  Ważne lekcje

  sobota, 24, styczeń 2015 14:43
 • Koncert kolęd i pastorałek

  Koncert kolęd i pastorałek

  wtorek, 06, styczeń 2015 19:13

Pedagogizacja14 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie adresowane do rodziców dzieci 5 i 6-letnich. Tematem przewodnim były informacje o obowiązku szkolnym i sposobach rozpoznania poziomu dojrzałości dzieci do podjęcia nauki szkolnej. Prelekcję o charakterze pedagogizacji przygotowali i poprowadzili zaproszeni specjaliści z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowym Targu ( psycholog, pedagog, logopeda ). Omówione zostały zagadnienia psychologicznych cech rozwojowych dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz mogących się pojawić w tym okresie niepokojących zachowań czy zaburzeń, które powinny zwrócić uwagę rodziców.

       W kwestii przygotowania dziecka do nauki szkolnej i udziału w tym procesie rodziców wypowiadała się pani pedagog udzielając cennych porad. Prelekcja zakończyła się wystąpieniem specjalisty logopedy. Zwrócono uwagę na ważną rolę rozwoju mowy wśród wielu cech dojrzałości szkolnej, a także wskazano na błędy rodziców, którzy często bagatelizują lub nie zauważają nieprawidłowości w wymowie dzieci. W związku z tym w dniu następnym dzieci 5 i 6 -letnie z naszej szkoły zostały objęte przesiewowym badaniem logopedycznym.

         W trakcie spotkania wszyscy zebrani rodzice otrzymali materiały na poruszane tematy jak też arkusze diagnostyczne umożliwiające diagnozę swojego dziecka.

Po prelekcji istniała możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistami. Planowane jest również spotkanie warsztatowe dla rodziców prowadzone przez pracowników PPP. Zajęcia będą dotyczyły sposobów wspomagania i przygotowania dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole. Zajęcia odbędą się 21 lutego o godz. 16.00 w naszej szkole.

 

Helena Stopa

 

absolwenci

1-logowanie

dziennik-instrukcja

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information