Ucz się za darmo z przyjemnością!

Ucz się za darmo z przyjemnością!

Z biblioteką kilku tysięcy filmów, obejmujących wszystko od arytmetyki, fizyki, informatyki,...

ZPO w

ZPO w "Eduscience"

Od września 2014 roku ruszył w pełnym wymiarze program EDUSCIENCE, w ramach którego polscy...

Ważne lekcje

Ważne lekcje

W czwartek, 22 stycznia 2015 r., o godz. 19:05, na antenie TVP Kraków został wyemitowany ostatni...

Szlachetna paczka - podziękowania 2014

Szlachetna paczka - podziękowania 2014

Drogi Darczyńco,Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyraża się w...

Wyjazd do kina 5 stycznia 2015 r.

Odjazdy autobusów: NIEDZICA-ZAMEK: 7.25 NIEDZICA: 7:30 KACWIN: 7:30 TRYBSZ: 7.30 ŁAPSZANKA:...

 • Ucz się za darmo z przyjemnością!

  Ucz się za darmo z przyjemnością!

  sobota, 24, styczeń 2015 15:53
 • ZPO w

  ZPO w "Eduscience"

  sobota, 24, styczeń 2015 15:24
 • Ważne lekcje

  Ważne lekcje

  sobota, 24, styczeń 2015 14:43
 • Koncert kolęd i pastorałek

  Koncert kolęd i pastorałek

  wtorek, 06, styczeń 2015 19:13
 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS ,,KANGUR MATEMATYCZNY” - edycja 2015

  MIĘDZYNARODOWY KONKURS ,,KANGUR MATEMATYCZNY” - edycja 2015

  poniedziałek, 05, styczeń 2015 17:58
 • Szlachetna paczka - podziękowania 2014

  Szlachetna paczka - podziękowania 2014

  wtorek, 30, grudzień 2014 07:44
 • Życzenia

  Życzenia

  środa, 24, grudzień 2014 07:17
 • Wyjazd do kina 5 stycznia 2015 r.

  środa, 24, grudzień 2014 07:08
 • Szkolny Przegląd Kolęd

  poniedziałek, 22, grudzień 2014 16:17
 • Razem zmieniamy świat na lepsze...

  Razem zmieniamy świat na lepsze...

  piątek, 19, grudzień 2014 07:46

Pedagogizacja14 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie adresowane do rodziców dzieci 5 i 6-letnich. Tematem przewodnim były informacje o obowiązku szkolnym i sposobach rozpoznania poziomu dojrzałości dzieci do podjęcia nauki szkolnej. Prelekcję o charakterze pedagogizacji przygotowali i poprowadzili zaproszeni specjaliści z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowym Targu ( psycholog, pedagog, logopeda ). Omówione zostały zagadnienia psychologicznych cech rozwojowych dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz mogących się pojawić w tym okresie niepokojących zachowań czy zaburzeń, które powinny zwrócić uwagę rodziców.

       W kwestii przygotowania dziecka do nauki szkolnej i udziału w tym procesie rodziców wypowiadała się pani pedagog udzielając cennych porad. Prelekcja zakończyła się wystąpieniem specjalisty logopedy. Zwrócono uwagę na ważną rolę rozwoju mowy wśród wielu cech dojrzałości szkolnej, a także wskazano na błędy rodziców, którzy często bagatelizują lub nie zauważają nieprawidłowości w wymowie dzieci. W związku z tym w dniu następnym dzieci 5 i 6 -letnie z naszej szkoły zostały objęte przesiewowym badaniem logopedycznym.

         W trakcie spotkania wszyscy zebrani rodzice otrzymali materiały na poruszane tematy jak też arkusze diagnostyczne umożliwiające diagnozę swojego dziecka.

Po prelekcji istniała możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistami. Planowane jest również spotkanie warsztatowe dla rodziców prowadzone przez pracowników PPP. Zajęcia będą dotyczyły sposobów wspomagania i przygotowania dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole. Zajęcia odbędą się 21 lutego o godz. 16.00 w naszej szkole.

 

Helena Stopa

 

absolwenci

1-logowanie

dziennik-instrukcja

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information