adidas eqt support 9317 turbo red releases tomorrow adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 adidas originals eqt support 9317 first look adidas eqt running support 93 boost adidas eqt support 93 boost black white adidas eqt support 9317 gets release date adidas eqt turbo red collection adidas eqt turbo red collection interview detailed look adidas originals full turbo red eqt 2017 collection adidas eqt support refined white turbo red get history behind adidas eqt line adidas eqt support adv core black adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt adidas eqt support 93 17 core black drops summer adidas eqt support 9317 adidas eqt support 9317 white turbo red available now adidas eqt support

„... Nie lękajcie się, bo jednak wasze będzie zwycięstwo ..."

- bł. ks. Józef Stanek

IV RAJD IM. BŁ. KS. J. STANKA

Kościół św. Marcina w Krempachach był początkiem IV Rajdu im. bł. ks. J. Stanka, uczniów i nauczycieli naszej szkoły,

która 27 września rozpoczęła tak wędrówkę zielonym szlakiem do Dursztyna.

Jako pierwsze spotkaliśmy Skałki Dursztyńskie - grupę skałek wapiennych o niebywałych kształtach tworzących Pieniński Pas Skałkowy (w tym niezwykłą „Maczugę Herkulesa” zw. tu Gynśle). Dursztyn zaś powitał wędrowców widokiem na Tatry przy  Czerwonej Skale i zaprosił na spotkanie z miejscem ukochanym przez Mieczysławę Faryniak - kaplicą Ducha św. na Skałce. Spotkanie z historią życia Pani ze Skałki, bo  tak zwano Mieczysławę Faryniak, było tematem pierwszego przystanku na trasie rajdu. W życiu tej mistyczki było wszystko: grzechy młodości, miłość do mężczyzny, poszukiwanie sensu życia, nawrócenie, heroizm, ale też delikatność i pokora. Była urzędniczką bankową, pochodziła z Kęt koło Bielska, a w Dursztynie spędziła większość swojego życia. To tu odkryła, że Bóg jest i że można go tak bardzo kochać! Szczególnym uczuciem darzyła Trzecią Osobę Boską. Na skałce wybudowała dla siebie maleńki domek tzw. Betlejemekę i kaplicę Ducha Św. Pisała: "Tutaj na Skałce, w pięknie przez Ducha Św. urzeczywistnionym, w obliczu Tatr, Pienin, Babiej Góry i Gorców, musi On mieć swoją kaplicę. O Duchu Św., jakże nie mam Cie kochać całym sercem...! Skoro Duch Św. mieszka we mnie, jestem Jego świątynią." Powierzyła Bogu Skałkę. Pragnęła, by w tym miejscu ludzie odradzali się do nowego życia. W grocie we wzgórzu, do dziś widać słowa: MI-CHA- EL - Któż jak Bóg i franciszkańskie hasło: Bóg mój i wszystko moje.

Była ważną postacią dla Dursztyna i okolicy. Dzięki niej wiele osób odmieniło swoje życie. W czasie II wojny światowej uratowała życie żydowskiej rodzinie lekarza z Frydmana. Za jej przyczyną wielu ludzi wstąpiło do zakonu, zostało księżmi lub uwolniło się z nałogów. Zmarła 29 kwietnia 1990 r. w wieku 87 lat, ma skromną mogiłę na dursztyńskim cmentarzu. Wracając do naszej szkoły minęliśmy Wichrówkę - willę na wzgórzu Honaj, gdzie dawniej istniał ośrodek Ruchu Oazowego Światło — Życie i  na swe pierwsze oazy przyjeżdżał  tu ks. F. Blachnicki. Obecnie mieszkają tu siostry zakonne  - Blachniczanki.

Przy szkole czekało na nas ognisko i młodsi uczniowie z klas I-III, którzy tego dnia również wędrowali. Swoją część rajdu zaczęli od spotkania przy domu rodzinnym bł. ks. J. Stanka przy ul. Nadwodnej, potem przeszli pod kościół gdzie jest tablica upamiętniająca patrona szkoły, a dalej wyruszyli na Wapienne i Żar - najwyższą górę w Pieninach Spiskich gdzie właśnie powstaje wieża widokowa. Podziwiając panoramy gór, szli grzbietem góry by zejść na Hombark, a dalej już lasem i rozległą polaną patrząc na Tatry zejść w dół i ulicą Czarną dojść do głównej drogi i dalej do mety rajdu - na wspólne ognisko do szkoły.

Słowa dursztyńskiej mistyczki: "Choć twarda moja droga, bo ciągle w górę iść trzeba, to przecież błyska mi czasem z chmur skrawek nieba" - wpisują się w historię życia patrona naszego rajdu - bł. ks. J. Stanka. Te dwie postacie dziś na trasie naszej drogi były nam szczególnie bliskie. Podziwiając piękno świata i będąc w górach - tak blisko nieba i Boga, w tak piękny dzień mogliśmy się wspólnie modlić i uczcić pamięć bł. ks. J. Stanka. Wspólne wędrowanie, modlitwa, ognisko, zabawa w tak pięknym dniu są wielkim darem - za taki dar trzeba dziękować Bogu.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji rajdu, Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Dziękujemy szczególnie Siostrom Niepokalankom za gościnę na Skałce. Dziękujemy Ojcom Franciszkanom z Parafii św. Jana Chrzciciela w Dursztynie za opowieść i wspólną modlitwę. Dziękujemy naszemu ks. Katechecie - Ojcu Dariuszowi. IV Rajd im. bł. ks. J. Stanka przeszedł do historii naszej szkoły, ale wspomnienia i pamięć tego jesiennego dnia zostaną w nas - niech będzie to źródłem siły na cały ten rok szkolny!

bo: "Choć twarda moja droga, bo ciągle w górę iść trzeba, to przecież błyska mi czasem z chmur skrawek nieba …"

 

youtube zpo

skc

adidas yeezy boost 350 v2 red night adidas yeezy boost 350 v2 red night adidas yeezy boost 350 v2 red night release date adidas yeezy boost 350 v2 beluga confirmed release date adidas yeezy boost 350 v2 beluga 2 0 adidas yeezy 350 boost v2 solar red steel grey release date adidas yeezy boost 350 v2 zebra another look adidas yeezy boost 350 v2 zebra restock release date adidas yeezy boost 350 v2 blue tint frozen yellow adidas yeezy boost 350 v2 blue tint adidas yeezy boost 350 v2 blue tint b37571 adidas yeezy boost 350 v2 blue tint adidas yeezy boost 350 v2 blue tint adidas yeezy boost 350 v2 blue tint release date adidas yeezy boost 350 v2 semi frozen yellow rendering b37572 semi frozen yellow yeezy boost 350 v2 shoes adidas yeezy boost 350 v2 semi frozen yellow new look adidas yeezy boost 350 v2 semi frozen yellow release date adidas yeezy boost 350 v2 semi frozen yellow release date adidas yeezy boost 350 v2 frozen yellow release date
adidas nmd city sock 2 cs2 ronin pack adidas nmd cs2 pk adidas nmd cs2 primeknit shock pink pack lands week adidas nmd city sock 2 pearl grey drops summer adidas nmd cs2 pk shock pink pack drops weekend adidas nmd cs2 pk pearl grey adidas nmd cs2 pk pearl grey adidas nmd city sock 2 pearl grey adidas nmd city sock 2 primeknit grey shock pink adidas nmd cs2 may 2017 release info adidas nmd city sock 2 primeknit black shock pink adidas nmd city sock 2 adidas nmd city sock 2 cs2 core black adidas nmd city sock 2 primeknit may 2017 colorways adidas nmd city sock 2 adidas nmd city sock 2 primeknit shock pink adidas nmd city sock 2 primeknit adidas nmd city sock 2 primeknit navy white official images adidas nmd city sock 2 adidas nmd city sock 2
adidas yeezy boost 350 v2 official images yeezy boost 350 v2 september release kanye west yeezy boost 350 v2 bred yeezy boost 350 v2 upcoming releases complete release info greyorange yeezy boost 350 v2 adidas yeezy 350 v2 kanye wears unreleased adidas yeezy boost 350 v2 colorway adidas yeezy boost 350 v2 beluga confirmed release date adidas yeezy boost 350 2 0 beluga adidas yeezy boost 350 v2 beluga more new images adidas yeezy boost 350 v2 beluga another look adidas yeezy boost 350 v2 beluga unboxing video adidas yeezy boost 350 v2 beluga official images adidas yeezy boost 350 adidas yeezy boost 350 v2 beluga release reminder adidas yeezy boost 350 v2 beluga on feet images adidas yeezy boost 350 v2 detailed look adidas yeezy boost 350 v2 buy adidas yeezy boost 350 v2 online adidas yeezy boost 350 v2