Jakub Jamróz

Wójt Gminy Łapsze Niżne

Jakub Jamróz

Jakub Jamróz

Wójt Gminy Łapsze Niżne

Kontakt

e-mail: mieszkancy@lapszenizne.pl

tel.: +48 502 011 950

kod QR Jakub Jamróz

 

W dniu 9 grudnia 2014 roku zostałem uroczyście zaprzysiężony na Wójta Gminy Łapsze Niżne.

Jestem tu dzięki mieszkańcom i dla mieszkańców. Dlatego też sprawowanie funkcji Wójta będę prowadził w duchu poszanowania godności ludzkiej, poszanowania odmienności poglądów i uważnego wsłuchiwania się w to co inni mają do powiedzenia. Hasło, które mi towarzyszyło podczas kampanii wyborczej „Bliżej ludzi” będzie mottem przewodnim mojej pracy dla Naszej Gminy.

Zachęcam także do zapoznania się z moim expose wygłoszonym w dniu zaprzysiężenia.

PARĘ SŁÓW O MNIE, MOJEJ RODZINIE I AKTYWNOŚCI

Urodziłem się w 1984 roku. Pochodzę z rodziny wielodzietnej, mam trójkę rodzeństwa. Mój Ś.P. tata Wiesław był mechanikiem samochodowym. Moja mama Ewa jest nauczycielem.

EDUKACJA

Po skończeniu Szkoły Podstawowej w Niedzicy, uczęszczałem do Technikum Geodezyjno-Drogowego i Gospodarki Wodnej w Krakowie, gdzie ukończyłem kierunek Budowa Dróg i Mostów Kołowych. Dalszy etap mojej edukacji to Politechnika Krakowska na wydziale Inżynierii Lądowej, jednak ze względu na śmierć taty w roku 2005 zmuszony byłem przerwać naukę i wraz z bratem zająć się rodzinną firmą. Studia wyższe ukończyłem na kierunku ochrony środowiska w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

PRACA I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Do czasu wyboru na Wójta Gminy Łapsze Niżne pracowałem w Zespole Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. na stanowisku Specjalista ds. Administracji oraz pełniłem funkcję kierownika projektu wdrożenia programu PROSUMENT. Poznałem tam wspaniałych ludzi, z którymi miałem przyjemność współpracować. Prowadziłem także wspólnie z bratem firmę – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Prestige S.C. w tym zakład fotograficzny w Łapszach Niżnych.

RODZINA

W roku 2007 ożeniłem się z kobietą mojego życia Agnieszką. Rok później przyszła na świat nasza pierwsza córka Ania. Obecnie mamy trzy kochane córeczki Anię, Madzię i Asię.

ZAINTERESOWANIA

Jeszcze w czasach szkoły tańczyłem w zespole folklorystycznym Czardasz w Niedzicy. To były najlepsze czasy mojej wczesnej młodości. Ponadto muszę wspomnieć o piłce nożnej, którą zawsze kochałem i kocham.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Od 2010 roku pełniłem funkcję radnego gminy Łapsze Niżne. Starałem się zawsze sumiennie wykonywać swoje obowiązki, aby nie zawieść tych, którzy dali mi spory kredyt zaufania mam tu na myśli wyborców. Jako radny nie dzieliłem spraw na ważniejsze i mniej ważne, starałem się każdą traktować priorytetowo. Teraz pełniąc funkcję Wójta Gminy Łapsze Niżne dołożę wszelkich starań aby mieszkańcom naszej gminy żyło się jak najlepiej