Do Hymnu! W Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych

utorok, november 12, 2019

Równo o godz. 11.11 w holu naszej szkoły padły słowa: do hymnu i zabrzmiały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Śpiewały: przedszkolaki, zerówkowicze, klasy młodsze i starsze naszej szkoły z nauczycielami. Wspólne śpiewanie było odpowiedzią na apel Ministra Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży zapraszający do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu”. Przypomnijmy, nasz hymn zwany Pieśnią Legionów we Włoszech  powstał w 1797 roku, w mieście  Reggio nell’ Emilia na północy Włoch. Jego słowa napisał Józef Wybicki. Autor melodii, opartej na motywach ludowego mazurka pozostaje nieznany. Od 26 lutego 1927 pieśń ta jest naszym hymnem narodowym. Dzisiejsze wspólne śpiewanie w szkole naszego hymnu niech będzie zachętą do radosnego przeżywania Święta Niepodległości!

B. Kowalczyk