Mikołaj w Łapszańskim Przedszkolu i Szkole

utorok, december 10, 2019

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole i naszą szkołę odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ. Długo oczekiwany gość został uroczyście powitany w holu szkoły, po czym wszystkie przedszkolaki zaprezentowały swój występ artystyczny.  Przedszkolaki w mikołajkowych czapeczkach, odświętnie ubrane mówiły wiersze, śpiewały piosenki, zaprezentowały krótką inscenizację, a także zaśpiewały piosenkę w języku angielskim. Dla najmłodszych dzieci był to debiut przed tak dużą publicznością, ale były dzielne i sprostały zadaniu. Po części artystycznej Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami odwiedził wszystkie przedszkolaki i uczniów rozdając prezenty. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

M. Wojtas