Wizyta Naszych Uczniów w Domu Dziennego Pobytu w Niedzicy

pondelok, marec 9, 2020

W dniu 5 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedzicy, którzy znakomicie zaprezentowali się na tegorocznych XXX „Śpiskich Zwykach”, odwiedzili pensjonariuszy Pienińskiego Domu Dziennego Pobytu w Niedzicy. Opiekunami uczniów były wychowawczynie klas II – pani Beata Grońska i pani Joanna Kopaczka.

Podczas tego niezwykłego spotkania zaprezentowano piękne gawędy w wykonaniu uczniów: Robert Milaniak, Emilia Święty, Aleksandra Neupauer, Łukasz Milaniak. Można było również podziwiać talenty wokalne uczennic występujących w grupach śpiewaczych: Kinga Pczelar, Maria Kromka, Faustyna Pczelar, Julia Sulir, Emilia Szymsaj, Martyna Grońska, Wioletta Reściak, Katarzyna Pęksa. Natomiast Oliwia Bąba odważnie wystąpiła jako solistka. Nie zabrakło również pięknych brzmień gry na skrzypcach w wykonaniu Anny Dudas i Anny Janos.

W dalszej części spotkania miało miejsce złożenie życzeń paniom z Domu Dziennego Pobytu z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

W kierunku naszej szkoły popłynęły gorące podziękowania od pensjonariuszy Pienińskiego Domu Dziennego Pobytu w Niedzicy za uświetnienie tego dnia gawędami i pieśniami śpiskimi.

Tekst: Dorota Magiera

Zdjęcia: Joanna Kopaczka