Od września 2019 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych brali udział w innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ"

pondelok, jún 22, 2020

Od września 2019 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II  w Łapszach Wyżnych brali udział w innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”- ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III w roku szkolnym 2019/2020. Innowację pedagogiczną realizowali na zajęciach dodatkowych „Mądre Sówki w bibliotece”, w których uczniowie chętnie brali udział.

Na rozpoczęcie naszej przygody z książką zaproszenie przyjęła Pani Dyrektor, która w ramach realizacji I Modułu „FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI” przeczytała fragment książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Każdy z uczniów otrzymał Lekturnik, w którym chętnie uzupełniał następne strony związane z przeczytaną lekturą.

Do realizacji II Modułu „ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI” uczniowie wybrali lekturę Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Ponieważ każdy z uczniów ma jakiegoś ulubieńca, postanowiliśmy przygotować im przytulne miejsce na odpoczynek. Tak powstały miękkie i cieplutkie legowiska dla miluśkich. Podczas kolejnych spotkań uczniowie wsłuchiwali się w ciekawe przygody kota Cukierka, który okazał się niezłym rozrabiaką.

Realizując III Moduł „POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI” poznawaliśmy wiersze Jana Brzechwy. W ramach projektu uczniowie przygotowali plakaty na Światowy Dzień Książki zachęcając do częstego sięgania po ciekawą książkę pełną przygód i niesamowitych historii. Ponieważ zaplanowane przedstawienie teatralne z okazji Dnia Teatru nie można było zrealizować ze względu na sytuację epidemiologiczną, uczniowie przygotowali prezentację wierszy Jana Brzechwy on-line.

Na zakończenie projektu każdy z uczniów otrzymał „Dyplom za udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym”, a dla klasy zdobyliśmy „CERTYFIKAT ukończenia ogólnopolskiego projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”, z którego bardzo jesteśmy dumni.

Kristína Krzysik