„Skarby naszej miejscowości”

sobota, jún 18, 2022

Dnia 14 czerwca 2022r. w budynku szkoły w Niedzicy odbyło się kolejne podsumowanie programu „Skarby naszej miejscowości”. Program był przeznaczony dla klas III i realizowany w ciągu całego roku szkolnego. Celem programu było bliższe poznanie Niedzicy, m. in. zabytków, istotnych miejsc dla mieszkańców wsi, ciekawostek historycznych, walorów turystycznych i regionalnych naszego zakątka. Program rozpoczął się wspólną lekcją o Niedzicy, a zakończył się wspólną lekcją z rodzicami. Część zajęć była przeznaczona na zwiedzanie i wędrówki po okolicy, a część na wytwory plastyczne, techniczne i literackie uczniów. Obraz całorocznej pracy mogli obejrzeć rodzice, dziadkowie, nauczyciele i zaproszeni goście w formie wystawy wytworów ekspresji twórczej dzieci oraz wytworów literackich i małych form teatralnych. Było również zadanie przygotowane przez uczniów dla rodziców i dziadków, a tym zadaniem był quiz z zagadkami dotyczącymi zabytków Niedzicy. W rozwiązywaniu zagadek najlepiej spisali się babcie i dziadkowie. Ostatnim punktem programu był „zabytkowy” poczęstunek, czyli dania regionalne przygotowane przez rodziców.  W czasie degustacji wszyscy zebrani mogli obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą zdjęcia ze wszystkich naszych wypraw.

Na zakończenie radni  Gminy Łapsze Niżne Pani Janina Schlegel i Pan Zdzisław Majerczak pogratulowali i podziękowali nauczycielom Wioletcie Kowalczyk i Joannie Kopaczce za realizację i wspaniałe efekty pracy z uczniami. Głos zabrała też Pani dyrektor Magdalena Dwornicka.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za obecność, a rodzicom za aktywne włączenie się i zaangażowanie w realizację programu.

 

Wioletta Kowalczyk – autorka programu

Joanna Kopaczka – współrealizatorka programu