SZKOŁA PODSTAWOWA w ŁAPSZACH NIŻNYCH „PACZKA NA WSCHÓD” KILOGRAMY RADOŚCI I DOBRYCH ŻYCZEŃ

utorok, október 25, 2022

W kartonowych pudełkach spakowano m.in. słodycze, mąkę, ryż, makarony, konserwy, olej, słodycze, zeszyty, proszki do prania, mydła i w tym roku wyjątkowo m.in. zimowe kurtki, ciepłe swetry i spodnie. To najczęściej pakowane produkty, bo wśród rzeczy były i malutkie ubranka dla dzieci, czekoladki i co bardzo ważne: pozdrowienia zapisane na zwykłych kartkach, narysowane przez najmłodszych z serdecznymi pozdrowieniami z Łapsz Niżnych, ze świetlicy i ze szkoły. Wszystko zostało spakowane i zawiezione do magazynu Fundacji „Dunajec” w Harklowej organizującej transport darów dla Polaków na Białorusi. Wszystko już po niedzieli wyruszy razem z darami z innych miejscowości w daleką podróż na Litwę by stamtąd przez granicę litewsko-białoruską dotrzeć do Polaków na Białorusi. Mamy nadzieję, że te podarunki, a wśród nich np. cukierki, ciepła bluza czy pachnące mydełko stąd, z Polski, sprawią naszym rodakom za wschodnią granicą radość, której my mieszkający tu w zupełnie innym kraju i w innych warunkach nie potrafimy sobie wyobrazić. Świat jest bardzo różny, w jednych miejscach żyje się lepiej i spokojniej, a tam gdzie nie ma pokoju i spokoju jest  ciężko. Czasem nie potrafimy docenić tego co mamy. W tym wszystkim ludzie mają niesamowitą zdolność pomagania sobie w czasach trudnych. I te kilogramy rzeczy – kilogramy radości i dobroci mogą pomóc komuś, kogo nawet nie znamy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – szczególnie mocno dziękujemy w tym czasie niełatwym dla wszystkich, za przyniesione do paczki rzeczy i wsparcie finansowe też, co wszystko razem pozwoliło spakować nam po raz kolejny w Łapszach Niżnych „Paczkę na Wschód” we współpracy z naszą parafią i naszą szkołą. Dziękujemy Fundacji „Dunajec” za współpracę i możliwość działania. Bardzo mocno dziękujemy też naszej młodzieży ze szkolnego Koła Caritas i nie tylko, która z wielkim zapałem pomagała w całej akcji. Cóż napisać więcej? Brakuje słów. Ludzie w swej wielkości serc i chęci pomagania są niesamowici i to chyba nadaje też sens naszemu tutaj życiu na ziemi. Pozostaje już tylko jedno słowo: DZIĘKUJEMY!

 

Szkolne Koło Caritas

przy Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych