Akademia Młodego Energetyka

Akademia Młodego Energetyka jest programem pozalekcyjnym prowadzonym przez wykładowców akademickich z Krakowskich Uczelni Wyższych. Została stworzona przez ZEW Niedzica S. A. by motywować uczniów do nauki, odkrywać ich zainteresowania i integrować z rówieśnikami z sąsiednich miejscowości.

Młodzi studenci otrzymali indeksy, w których po każdym wykładzie uzyskują zaliczenie. Wykłady i warsztaty odbywają  się raz w miesiącu w soboty, od października 2014 r. do czerwca 2015 r., i mają miejsce na terenie Elektrowni, a udział w wykładach i warsztatach jest bezpłatny.

Nasi uczniowie zostali przypisani do GRUPY NAUKOWCÓW i ich pierwszym tematem wykładu był: „Ruch drgający w przyrodzie – czyli o tym, jak natura buja?”.

Wykładowca, Pan dr Adrian Dybczak, z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który specjalizuje się w fizyce jądrowej, przedstawił różne rodzaje fal oraz wielkości je opisujące. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie potrafią opisywać zjawiska związane z rozchodzeniem się dźwięku światła.

Wspaniała atmosfera panująca podczas inauguracji i zajęć, wykładowcy – pasjonaci, niesamowite wrażenia uczniów po zakończeniu pierwszego dnia studiowania, sprawiły, że w sercach i umysłach młodych studentów zaczęły kiełkować inspiracje, co do dalszego odkrywania swoich zainteresowań.

Źródło: ZPO Łapsze Niżne

GALERIA