Nowa komunikacja publiczna na terenie Gminy Łapsze Niżne - rozkład jazdy

Tekst: 

Gmina Łapsze Niżne dzięki porozumieniu z Powiatem Nowotarskim, Gminą Bukowina Tatrzańska i Gminą Nowy Targ, przy wsparciu Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych likwiduje bariery komunikacyjne, uruchamiając całkowicie nowe linie autobusowe, które tworzą możliwość dotarcia środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury na terenie sześciu  gmin i dwóch powiatów.

Są to nowe siatki połączeń, które stwarzają Mieszkańcom Gminy Łapsze Niżne możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas bardzo utrudniony. To atrakcyjna oferta komunikacyjna dla turystów, umożliwiająca przemieszczanie się po terenie Spisza, Podhala i Pienin, korzystając z bogatej oferty turystycznej regionu ponad podziałami administracyjnymi w sposób, jaki nigdy wcześniej nie był możliwy na naszym terenie.

Od stycznia 2024 r. rozszerzono komunikację publiczną, której organizatorem jest Starosta Nowotarski przy współfinansowaniu Gminy Łapsze Niżne. Jest to linia na trasie Łapszanka – Nowy Targ, która funkcjonuje już od 2022 roku.

ROZKŁAD JAZDY:

Powiatowa Komunikacja publiczna

  1. Trasa:  ŁAPSZANKA NOWY TARG   (Łapszanka - Łapsze Wyżne - Niedzica Zamek -  Falsztyn - Dębno - Nowy Targ)
  2. Trasa:  NIEDZICA – SZCZAWNICA   (Niedzica – Krośnica – Krościenko nad Dunajcem – Szczawnica)

Gminna Komunikacja publiczna – rozkłady jazdy ważne od 15.04.2024r.

  1. Trasa:   KACWIN – BIAŁKA TATRZAŃSKA   (Kacwin - Łapsze Niżne -  Łapsze Wyżne - Trybsz - Białka Tatrzańska (Bania)
  2. Trasa:   NIEDZICA  – BIAŁKA TATRZAŃSKA   (Niedzica - Niedzica Zamek - Falsztyn – Frydman -  Krempachy – Białka Tatrzańska (Bania)
  3. Trasa:   FRYDMAN ŁAPSZE NIŻŃE   (Frydman - Falsztyn - Niedziica-Zamek - Niedzica - Łapsze Niżne)

Gminna Komunikacja publiczna (w porozumieniu z Gminą Bukowina Tatrzańska)

  1. Trasa: ŁAPSZE WYŻNE  BUKOWINA TATRZAŃSKA   (Łapsze Wyżne - Łapszanka - Rzepiska - Jurgów - Czarna Góra - Bukowina Tatrzańska)