Zwycięzcy Małopolskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku!

streda, máj 22, 2024

Nowy Sącz, Wierzchosławice, Chełmek, Brzesko, Niepołomice, Piotrowice – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Małopolskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Wadowicach przystąpiło aż 111 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

16 i 17 maja zespoły z całego województwa małopolskiego rywalizowały w Wadowicach o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło 111 zespołów w trzech kategoriach wiekowych –U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. Najliczniej w turnieju reprezentowane były kategorie U-10 i U-12 chłopców, w których na boiska wybiegło aż po 22 zespoły. Najlepszą drużyną w kategorii U-12 chłopców został zespół „Lider” ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu, natomiast w U-8 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niepołomicach. O tym, że nie należy się poddawać, udowadnia historia drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku. – W tym roku po raz trzeci zgłosiliśmy się do udziału w Pucharze Tymbarku. Jak widać, do trzech razy sztuka. Chociaż nie spodziewałam się aż takiego sukcesu. Jesteśmy przeszczęśliwi. Przez cały rok trenowaliśmy na naszym Orliku, żeby jak najlepiej zaprezentować się podczas tegorocznej edycji turnieju i jak widać, praca ta się opłaciła – mówi Joanna Czarnota, trenerka drużyny „Tygryski” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku. – Nazwa naszego zespołu oddaje charakter uczniów – są to bardzo energiczne i pełne pasji dzieci, które kochają aktywność fizyczną, nie brakuje im również charakteru. Mamy nadzieję, że w Warszawie wyjdziemy z grupy i powalczymy o kolejne cele. Kluczowy będzie pierwszy mecz – dodaje.

W kategoriach dziewcząt najlepsze były drużyny ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach (U-8) i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku (U-10). Zwycięzcą w kategorii U-12 dziewcząt została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach, która zwycięską bramkę strzeliła w ostatniej akcji meczu finałowego. – Puchar Tymbarku to świetna przygoda i co roku gwarancja niezwykłych emocji. Aż 7 uczennic z obecnego składu grało w zeszłym roku w Finale Ogólnopolskim Pucharu Tymbarku w kategorii U-10. Wówczas trafiliśmy do tzw. grupy śmierci z dwoma najlepszymi zespołami w całym turnieju. W tym roku dziewczynki ponownie chciały spróbować swoich sił, tym razem w starszej kategorii – mówi Marek Kowalik, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach. – W Warszawie będziemy chcieli przede wszystkim wygrać każdy kolejny mecz, a to może zaprowadzi nas do gry na PGE Narodowym – dodaje.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z MAŁOPOLSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

 

WYNIKI FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

 

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca – tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. Wcześniej, bo już 28 maja, dowiemy się, w jakich grupach będą rywalizowały drużyny. Losowanie grup transmitowane będzie na profilu Łączy Nas Piłka TV na YouTube.

Z Orlika na stadion!

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Znaczna część rozgrywek została przeprowadzona na Orlikach, które są ważną częścią sportowej infrastruktury w Polsce oraz pełnią istotną funkcję w promowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci. Większa dostępności boisk oraz turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, sprawiają, że uczennice i uczniowie chętniej uprawiają sport.

– Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.  

Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.    

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie małopolskim są firmy Lobo i Galicja.

 

 

PODSUMOWANIE MAŁOPOLSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

 

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – Lider (SP 20 w Nowym Sączu)

2. miejsce – SMS Unia Tarnów

3. miejsce – SP w Zelkowie

 

Najlepszy zawodnik: Hubert Włodarczyk (SMS Unia Tarnów)

Król strzelców: Maciej Kruk (Niebiescy z SP 11 w Nowym Targu)

Najlepszy bramkarz: Kacper Pych (Lider z SP 20 w Nowym Sączu)

KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – SP w Wierzchosławicach

2. miejsce – SP w Domosławicach

3. miejsce – SP 3 w Trzebini

 

Najlepsza zawodniczka: Eliza Zuziak (SP w Wierzchosławicach)

Królowa strzelców: Natalia Jewuła (SP w Domosławicach)

Najlepsza bramkarka: Magdalena Nowotarska (SP 3 w Trzebini)

 

 

KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – Tygryski (ZSP 2 w Chełmku)

2. miejsce – SP 1 w Krzeszowicach

3. miejsce – SP 5 w Gorlicach

 

Najlepszy zawodnik: Konrad Guja (Tygryski z ZSP 2 w Chełmku)

Król strzelców: Kamil Dzieński ("Trójeczka" z SP 3 w Brzesku)

Najlepszy bramkarz: Dawid Ziarkowski (SP 1 w Krzeszowicach)

 

KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – ZSP w Brzesku

2. miejsce – Siedemnastka (ZSO 1 w Tarnowie)

3. miejsce – Zielono-Czarne (KSP w Krakowie)

 

Najlepszy zawodnik: Blanka Popiela (Siedemnastka z ZSO 1 w Tarnowie)

Królowa strzelców: Julia Krasoń (Zielono-Czarne z KSP w Krakowie)

Najlepsza bramkarka: Pola Markowska (ZSP w Brzesku)

 

KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – SP w Niepołomicach

2. miejsce – SP 103 w Krakowie

3. miejsce – SP w Czyżówce

 

Najlepszy zawodnik: Aleksander Uwakwe (SP w Niepołomicach)

Król strzelców: Szymon Karbarz (SP w Niepołomicach)

Najlepszy bramkarz: Jerzy Florek (SP 103 w Krakowie)

KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – SP w Piotrowicach

2. miejsce – SP 1 w Brzesku

3. miejsce – Noblistki (SP 2 w Krakowie)

 

Najlepsza zawodniczka: Karolina Sadlej (SP 1 w Brzesku)

Królowa strzelców: Zuzanna Porębska (SP w Piotrowicach)

Najlepsza bramkarka: Oliwia Płonka (SP w Piotrowicach)

O TURNIEJU

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

KONTAKT DLA MEDIÓW DOT. PUCHARU TYMBARKU

Patrycja Maciąg – Polski Związek Piłki Nożnej

Specjalistka ds. promocji i komunikacji turniejów amatorskich
Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)
E: patrycja.maciag@pzpn.pl

T: +48 510 262 670

Daniel Karaś – Grupa Maspex/Tymbark
Manager ds. CSR

E: d.karas@maspex.com
T: +48 502 195 114

 

 

Kategoria: