Tatraman 2024 – Ekstremalny Triathlon nad Jeziorem Czorsztyńskim

środa, Wrzesień 4, 2024

W sobotę, 31 sierpnia 2024 roku, triathloniści z całej Polski zmierzyli się z wymagającą trasą o łącznym dystansie 113 km, której charakterystyka sprawia, że Tatraman jest jednym z najtrudniejszych triathlonów w kraju.

Zawody rozpoczęły się od etapu pływackiego, który obejmował przepłynięcie odcinka z Przystani Wodnej Zamajerz do Zamku w Czorsztynie i z powrotem. Następnie uczestnicy przeszli do etapu kolarskiego, pokonując 90 km wymagającej trasy z przewyższeniem 1700 metrów. Ostatni etap, bieganie, rozpoczął się w Podbańskiej, skąd zawodnicy ruszyli w górę Doliny Cichej, aby dotrzeć na szczyt Kasprowego Wierchu, gdzie czekały na nich zasłużone medale. Dzięki uprzejmości Polskich Kolei Linowych, zawodnicy mogli zakończyć zmagania na szczycie, bez konieczności schodzenia do Kuźnic. Zawody tradycyjnie zakończyły się na terenie ZEW Niedzica, na Polanie Sosny.

W tym roku podium zdominowali zawodnicy z Pomorza. Zwycięzcą został Paweł Miziarski z Rumi, drugie miejsce zajął Bartłomiej Hopek z Bolechowic, a na trzecim miejscu uplasował się Mieszko Marzec z Gdyni. W rywalizacji kobiet triumfowały Małopolanki: pierwsze miejsce zdobyła Bożena Jaskowska z Krakowa, drugie Anna Kawik-Bartosik również z Krakowa, a trzecie Wiktoria Rzeszutek z Mielca.

Puchary dla zwycięzców zostały ufundowane przez firmę Kołton.

Tatraman 2024 po raz kolejny okazał się niezapomnianym wyzwaniem, które przyciągnęło najlepszych triathlonistów i miłośników ekstremalnych sportów z całej Polski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!