350 kg

poniedziałek, Grudzień 13, 2021

Tyle kilogramów: żywności, środków czystości i przyborów szkolnych zebrano w tegorocznej akcji „Nasza Paczka na Wschód” organizowanej przez Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych we współpracy z łapszańską parafią. Wszystkie dary przekazano do magazynu Fundacji „Dunajec” w Harklowej, która organizuje dalszy transport na Kresy.

 Piękne jest zaangażowanie tak wielu osób, młodych i starszych, dzieci i młodzieży, którzy pomagali w zbieraniu, zakupie i pakowaniu rzeczy. Dodatkiem, choć najmniej ważącym (jeśli chodzi o wagę) były kartki z życzeniami i pozdrowieniami przygotowane przez uczniów i wychowawców naszej szkoły, dzieci i młodzież ze szkolnej i z łapszańskiej świetlicy. Podarunek tak mały, ale jakże ważny, bo niosący tyle ciepłych słów pozdrowień dla Polaków mieszkających poza swą ojczyzną. Pisane odręcznie życzenia pokazują Polakom na wschodzie, że ktoś o nich pamięta, tu w Polsce.  

Bardzo mocno i serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom! Dziękujemy całej społeczności naszej szkoły i parafii, mieszkańcom naszej wioski i wszystkim wolontariuszom. Szczególnie dziękujemy w tym roku Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łapszance, które dołączyły do zbiórki i zebrały kilka pudełek darów.

Słowa nie są w stanie wyrazić do końca rzeczywistości. Khalil Gibran napisał: „istnieją ludzie, którzy dają z radością w sercu. Właśnie ta radość jest ich nagrodą” –  nasi darczyńcy zapewne taką radość mają w sercu, bardzo cieszymy się, że możemy zrobić coś, choć małego dla innych, nie zawsze można robić rzeczy wielkie i być bohaterem z pierwszych stron gazet, ale każdy z nas może robić rzeczy małe, ale bardzo potrzebne. Nasze życiowe doświadczenia, problemy, porażki i wszelkie trudności pokazują, że im więcej dajemy tym więcej dostajemy i prawdą jest to, co napisał przed laty Antoine de Saint-Exupéry: „Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić  …”  

B. Kowalczyk opiekun SKC