8 Międzynarodowy Masowy Bieg Pieniny 2014

19 września 2014 r. w Szczawnicy miał miejsce 8 Międzynarodowy Masowy Bieg – Pieniny 2014.Organizatorem była Fundacja Dzieci Pienin z Krościenka n.D. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Inicjatywę wsparło również finansowo            i rzeczowo wiele instytucji i osób. Współorganizatorami byli: Miasto i Gmina Szczawnica, Gmina Czorsztyn, Gmina Krościenko n.D, Gmina Ochotnica Dolna, Gmina Łapsze Niżne, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A., Naturalna Woda Mineralna Kinga Pienińska, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. J.Tischnera w Szczawnicy, Grupa Podhalańska GOPR, Pieniński Portal Informacyjny – www.pieninyinfo.pl,  Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy 
Patronat medialny nad biegiem objęli: Tygodnik Podhalański, Podhalański Portal Informacyjny- podhale24pl i Pieniński Portal Informacyjny- Pieninyinfo.pl. 
Do biegu zaproszono  reprezentacje składające się z uczniów szkół podstawowych (rocznik 2002     i młodsi), szkół gimnazjalnych (rocznik 1999 i młodsi), szkół ponadgimnazjalnych (rocznik 1995    i młodsi). Zgłoszono 640 uczestników, a ukończyło bieg - 520. Reprezentowali 39 szkół, w tym dwie ze Słowacji (Lipnik Vielki i Kieżmarok). Biegali oni na dystansach 1000 m i 2000 m po drogach w miejscowości Szczawnica. 
Impreza odbyła się w na trasach przygotowanych na deptaku w Szczawnicy wzdłuż potoku Grajcarek w okolicy dolnej stacji Kolejki na Palenicę. Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy przygotował  nagłośnienie. Sprawne przeprowadzenie biegu było możliwe również dzięki pomocy przybyłych nauczycieli, ratowników GOPR i wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D. Nad bezpieczeństwem uczestników na trasach biegu czuwały służby medyczne. 
Zregenerować siły, po tak wielkim wysiłku, pozwolił gorący posiłek zamówiony przez Miasto         i gminę Szczawnica, a przygotowany przez Związek Podhalan ze Szczwnicy. Pragnienie skutecznie gasiła woda mineralna przekazana przez Naturalną Wodę Mineralną Kinga Pienińska. 
W czasie trwania zawodów przekazano wszystkim zaangażowanym w organizację podziękowania. 
Zwycięzcy w każdej z grup otrzymali nagrody rzeczowe (do 10-go miejsca), dyplomy (do 10-ego miejsca) i puchary (do 3-go miejsca). Przyjmowali je z rąk Pana Grzegorza Niezgody - Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica i Pana Sebastiana Walosczyka - Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy. 
Prowadzono również, rywalizację drużynową szkół. W kategorii szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęłą Szkoła Podstawowa z Kluszkowiec. Wśród szkół gimnazjalnych – Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy, a szkół ponadgimnazjalnych – Zespół Szkół z Rabki- Zdroju. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc stawali na podium udostępnionym przez Spółdzielczy Klub Sportowy „SOKOLICA” w Krościenku n.D. Pomocą przy uroczystości wręczania nagród służyła młodzież z LO w Korścienku n.D.

Współorganizatorom, sympatykom i uczestnikom bardzo dziękujemy za to wydarzenie! 
Zwycięzcom gratulujemy!!! 
Zapraszamy w przyszłym roku do Krościenka n.D!!