Gminne półkolonie - lato 2022 !

poniedziałek, Sierpień 8, 2022

Połowa wakacji już za nami ! Dla dzieci i młodzieży z naszej gminy czas ten upłyną bardzo aktywnie. W lipcu br. - dzięki zaangażowaniu Dyrektorów szkół z terenu gminy - w Łapszach Niżnych oraz w Niedzicy udało się zorganizować dwa turnusy półkolonii w których udział wzięło łącznie 224 uczniów !

Dzięki świetnej organizacji kierowników, koordynatorów i opiekunów całego przedsięwzięcia, w tym w szczególności Pani Magdalenie Dwornickiej – Dyrektorowi ZPO w Niedzicy, Pani Annie Stanek – Dyrektorowi SP w Łapszach Wyżnych, Pani Magdalenie Grywalskiej – Kierownikowi OPS w Łapszach Niżnych oraz Pani Joannie Słowik – Sekretarzowi Gminy Łapsze Niżne, uczestnikom gminnych półkolonii udało się zapewnić szereg atrakcji do których należą m.in seans filmowy w kinie Nowy Targ - premiera filmu „Minionki: Wejście Gru”,  kilkugodzinny pobyt na Termach Bania w Białce Tatrzańskiej, czy wizyta w Rabkolandzie. Ponadto uczestnicy zwiedzili kopalnię soli w Bochni, skorzystali z rozrywek w Rodzinnym  Parku Rozrywki w Skrudzinie i Parku Trampolin „Jump Mania” w Nowym Sączu. Zainteresowaniem cieszyła się również wizyta w Zagrodzie Edukacyjnej w Obidzy oraz przeprowadzone tam warsztaty z rękodzieła. Zorganizowane były również warsztaty i zajęcia profilaktyczne, których efekty można zobaczyć w załączonych poniżej materiałach. Humor dopisywał wszystkim każdego dnia ! Dzięki gminnym półkoloniom nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie między uczniami różnych szkół.

Półkolonie zostały zorganizowane dzięki współpracy Gminy Łapsze Niżne, Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapszach Niżnych oraz Stowarzyszenia „Pro Agricola”.
Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łapszach Niżnych.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom półkolonii oraz wszystkim osobom  zaangażowanym, za możliwość zorganizowania tegorocznych wyjazdów wakacyjnych ! Mamy nadzieję, że letnie wyjazdy w formie półkolonii wpiszą się w coroczną gminną tradycję i będą cieszyć się równie dużym zainteresowaniem w kolejnych latach !

 

 

 

Kategoria: