Awans Frydmana bez straconych bramek

środa, Październik 30, 2019

We wtorek  29 października odbył  się kolejny  etap rozgrywek XX edycji  turnieju piłki nożnej w kategoriach U-10, U-12 dziewcząt „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”. Naszą gminę na szczeblu powiatowym w Waksmundzie w swoich kategoriach reprezentowały uczennice frydmańskiej szkoły,  które łącznie zdobyły 27 bramek, a jednocześnie nie straciły żadnej. Mimo chłodu atmosfera była gorąca, dziękujemy organizatorom za zapewnienie wszystkim zawodniczkom ciepłej herbatki i słodkiego poczęstunku.

Kategoria U-10 dziewcząt w składzie: Z. Dwornicka, Z. Tomas, M. Powalacz, O. Prelich z kl. III, R. Pacyga, O. Kutarnia, A. Hlawacz, M. Rataj, O. Stefaniak, E. Blak z kl. II.

 Pokonały drużynę gospodarzy 11:0 i tym samym zapewniły sobie awans do wojewódzkich zawodów, które odbędą się wiosną 2020 roku w Krakowie.

Kategoria U-12 dziewcząt w składzie: K. Horniczak, E. Dudas, R. Dwornicka, S. Domian, I. Żołądek, A. Kutarnia z kl. VIA, N. Nalepka,P. Pawlik, M. Ganczar kl. V oraz J. Kuruc z kl. IV.

Drużyna ta miała do rozegrania więcej meczy, jednak w rozegranych 4 potyczkach pokonała rówieśniczki zachowując czyste konto. Oto wyniki kolejnych rozgrywek:

Frydman - Waksmund 4:0

Frydman - Sromowce Wyżne 5:0

Frydman - Tylmanowa 3:0

Frydman -Piekielnik 4:0

Dziewczyny pokonując wszystkie drużyny, zapewniły sobie awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim, które podobnie jak młodsze koleżanki rozegrają wiosną.      

Każda zawodniczka otrzymała medal oraz pamiątkowy dyplom.

Wszystkim  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Czekamy na rozgrywki chłopców we wszystkich kategoriach wiekowych, które niebawem  się odbędą.

E.K