,,Enjoy Reading" czyli IV edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w j. angielskim

poniedziałek, Marzec 28, 2022

24 marca 2022 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się czwarta edycja konkursu czytelniczego ,,Enjoy Reading". W tym roku w konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie z Gminy Łapsze Niżne, ale również z Krościenka n/D oraz z  gminy Nowy Targ, którą to reprezentowała Szkoła Podstawowa w Szlembarku.  Aż 23 uczniów  wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.

Na podekscytowanych  uczniów z klas 7-8 czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy  na dwa miesiące przed konkursem otrzymali do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to fragment książki amerykańskiego pisarza Johna Grishama ,, Theodore Boone Kid Lawyer"   oraz ciekawy artykuł prasowy dotyczący parków w Londynie. Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji oraz zmotywowały uczestników do poszerzenia znajomości słownictwa. Nastolatkowie poznali przygody Theo - młodego chłopca zafascynowanego prawem  oraz  informacje i różne ciekawostki dotyczące aż 10 londyńskich parków.  Na teście konkursowym odpowiadali na pytania dotyczące informacji z tych tekstów a także  musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek oraz gramatyki. Uczniowie z klas 8 mogli również sprawdzić swoją formę przed zbliżającym się egzaminem, ponieważ jedno zadanie było skonstruowane na wzór zadania   egzaminacyjnego ( cieszy fakt, że wszyscy w tym zadaniu zdobyli maksymalną liczbę punktów ).

Po skończonej części pisemnej konkursu, opiekunki zajęły się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Z niesamowitą przyjemnością nauczycielkom przyszło ogłosić wyniki, a prezentowały się one następująco:

1 miejsce: Kornelia Horniczak –  SP Frydman – 92,5 pkt.

2 miejsce:  Urszula Król – SP Łapsze Niżne – 89 pkt.

3 miejsce: Andżelika Gałowicz– SP Frydman – 86,5 pkt.

Wyróżnienia: Michał Skórnóg-  SP Niedzica – 84,5  pkt.

                        Magdalena Wójcik– SP Frydman – 79,5 pkt.

                         Maciej Pierwoła - SP Niedzica – 74 pkt.

Cieszy fakt, że po raz pierwszy w historii konkursu zwyciężyła uczennica ze Szkoły Podstawowej we Frydmanie.              

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni bardzo cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.

Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy, tym bardziej, iż poziom uczestników z roku na rok  jest coraz wyższy. Słowa wdzięczności kieruję również do  opiekunów  za pomoc w przygotowaniach do konkursu a także do uczniów z klasy 7, którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia.

Zostaje jeszcze tylko jedno: zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję.

 

See you next year!

Ewelina Jagieła- organizator konkursu