Gry bez prądu

czwartek, Październik 15, 2020

Choć święto planszówek obchodzone jest na całym świecie końcem kwietnia, to z inicjatywy dziennikarzy, wydawców, artystów, nauczycieli czy znanych blogerów ustanowiono rodzime święto-"Dzień Gier Planszowych" pod hasłem "Cała Polska gra w planszówki".To nietypowe święto przypada 10 października. A dlaczego październik? Ponieważ to świetna propozycja na długie i chłodne wieczory.

Dzięki inicjatywie Samorządu Szkolnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydmanie uczniowie mogli oddać się prawdziwej "planszówkomanii". W ramach zajęć uczniowie grali w planszówki w języku angielskim, w znanego wszystkim "Chińczyka", w "Monopol" czy "Scrabble". Jednak największą radość sprawiło uczniom, szczególnie tym z młodszych klas, stworzenie od podstaw własnej gry. Kreatywność dzieci pod tym względem nie miała granic. Uczniowie mogli rywalizować, uczyć się poprzez zabawę, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Gry planszowe to dzisiaj nieco zapomniana forma rozrywki. Miejmy nadzieję, że wkrótce znowu będą przeżywały swój renesans, zwłaszcza, że planszówki zwiększają aktywność mózgu, zmniejszają stres, wzmacniają relacje, uczą cierpliwości i kreatywności, a nawet obniżają ciśnienie krwi. To co, partyjkę?

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

we Frydmanie