Jak obchodzono Dzień Dziecka w ZPO Niedzicy?

środa, Czerwiec 7, 2017

Szkoła, mając na względzie dobro dziecka, staje się dla niego drugim domem. Edukacja i wychowanie – tym kierują się wychowawcy klas Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy, którzy wraz z nauczycielami wspomagającymi, przygotowali atrakcyjny program zajęć na ten szczególny dzień, jakim jest Dzień Dziecka. Wszystkie atrakcje podporządkowane były szkolnemu programowi „Szkoły Promującej Zdrowie”, którego koordynatorem jest Pani Ewelina Płachta- Krupa. Nad przebiegiem realizacji planu działań, przygotowanych na tę okazję, czuwała Pani Magdalena Dunajczan- Dolata, Opiekun SU, która we współpracy z innymi wychowawcami oraz nauczycielami uczącymi, zorganizowała czas naszym dzieciom z klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Pozostali uczniowie, pod opieką wychowawców, wybrali się na wycieczki po najbliższych, malowniczych okolicach.

„Kocykolandia” – tak okrzyknięto miejsce za szkołą, gdzie można było wygodnie się rozsiąść na kocykach przyniesionych z domów i spędzić poranek na rozmowie z rówieśnikami, a także z nauczycielami. W otoczeniu kolegów i koleżanek, na kroplach zanikającej rosy, miło spędzono czas, oczekując na rozgrywki sportowe, które niebawem miały nastąpić. W międzyczasie zaprezentowano układ taneczny, nad którym pracowali wszyscy uczniowie. Za muzykę odpowiedzialni byli nasi didżeje: Mateusz Pierwoła, Mateusz Kapołka, Wacław Bogaczyk. Zawody międzyklasowe rozegrano w piłce nożnej chłopców i w piłce ręcznej dziewcząt. Choć mecze odbyły się tylko na szczeblu szkolnym, ku zaskoczeniu nauczycieli, rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy chcieli wygrać, zdobyć tytuł i puchar najlepszej drużyny. Jak pokazały rozgrywki, zwycięzcami okazali się reprezentanci klasy V SP, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na zdrowy poczęstunek w postaci owoców i galaretek z naturalnych składników, w przygotowaniu których pomogli uczniowie ZSZ, pod kierunkiem Pani Janiny Schlegel i Pani Eweliny Płachty- Krupy. Pojawiły się też inne słodsze przysmaki dla naszych pociech, które sfinansowała Rada Rodziców, za co dziękujemy.

Dzień Dziecka jest okazją spędzenia dodatkowego czasu z naszymi dziećmi, składania im życzeń oraz obdarowywania ich prezentami. Jednak najcenniejszym prezentem dla nich jest przede wszystkim miłość, troska i zainteresowanie ze strony rodziny, ale również nauczycieli. Mamy nadzieję, że dzięki naszym akcjom, zorganizowanym w dniu 1 czerwca, uczniowie poczuli się wyjątkowo, co też było naszym zamiarem.

Dorota Magiera

ZPO w Niedzicy