„Jestem bezpieczny na drodze”

czwartek, Październik 1, 2020

W dniu 24.09.2020 r. do naszej szkoły zawitała policja. Fakt ten szybko odnotowali wszyscy uczniowie, na korytarzu można było zauważyć niemałe poruszenie.  Od razu uspokajamy, że uczniowie tym razem nic nie przeskrobali, a wizyta policjanta miała czysto informacyjny charakter. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, pan Mariusz Ciesielski, przyjął zaproszenie uczniów I klasy i przeprowadził u nich prelekcję na temat bezpieczeństwa na drogach i w kontaktach z nieznajomymi. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w pogadankę, chętnie odpowiadali na pytania dotyczące znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, poruszania się po drogach oraz wykazali się znajomością numerów alarmowych. Policjant zwrócił uwagę na zasadę ograniczonego zaufania wobec kierowców oraz na stosowanie elementów odblaskowych. Uczniowie mogli lepiej poznać pracę policjanta oraz jego służbowe wyposażenie. Funkcjonariusz przypomniał również o innych zagrożeniach, którym mogą ulec młodsi uczniowie m.in. zainscenizował spotkanie z nieznajomym i udzielił cennych wskazówek dotyczących właściwego zachowania się.

Dzieci z dumą wyrecytowały fragment wiersza Wandy Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść ulicę” oraz zaśpiewały piosenkę „Znaki drogowe”. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali opaski oraz kamizelki odblaskowe, nie obyło się również bez pamiątkowego zdjęcia.

W imieniu dzieci, swoim własnym oraz dyrekcji szkoły serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Ciesielskiemu za chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z naszymi dziećmi, za przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

 

Jolanta Masłowska