Językowy Kraków

czwartek, Maj 23, 2019

W czwartek 16.05.2019 r.  grupa 18 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydmanie wybrała się do Krakowa, by szlifować swoje umiejętności językowe. Wyruszyliśmy już o 7.15, aby zdążyć na czas na warsztaty z native speakerami. Ponieważ były to już trzecie z kolei, to nasza młodzież ze spokojem i pogodą ducha udała się do szkoły językowej, by tam zmierzyć się ze swoimi zdolnościami komunikacji w języku angielskim. Tym razem lektorami byli Australijczyk oraz Amerykanin.

Następnie udaliśmy się na ulicę Floriańską, by tam uczestniczyć w wydarzeniu zorganizowanym przez Europejski Program Edukacyjny „ Nauka bez Granic”, a były to warsztaty „ Great Britain in 10 pictures”, prowadzone przez p. Kurta Nagatę-Woźniacki. Pan Kurt w bardzo interesujący  sposób przekazał młodzieży informacje o Wielkiej Brytanii, a także ćwiczył z nimi wymowę i utrwalał słownictwo - miło było obserwować,  z jaką radością uczniowie spędzili czas, chłonąc przy tym wiele ciekawostek językowych. Po warsztatach jednogłośnie stwierdzono, że było rewelacyjnie, również pan Kurt pochwalił grupę, za ich poziom języka i ogólne zachowanie.

Ostatnim punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem w języku angielskim. Podczas spaceru mogliśmy poczuć się jak  angielscy turyści, wsłuchując się w opowiadania naszej przewodniczki o najważniejszych zabytkach Krakowa.

 

Podczas wyjazdu oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w : Mc Donald's czy Starbucks, ale to przecież też związane jest z kulturą angielską…

 

Po powrocie wszyscy  zgodnie stwierdzili, że wyjazd był bardzo udany,  a po tak intensywnym dniu nawet sny  były w języku angielskim.

E.J.