Karnawał w klasach 0 „b” i 0 „c” z ZPO w Niedzicy - Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, bal.

poniedziałek, Marzec 9, 2020

W kalendarzu są święta, o których szczególnie pamiętamy. Jednym z tych świąt jest Dzień Babci i Dziadka, jak co roku bardzo uroczyście obchodzony w naszej szkole. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały prezenty – niespodzianki, tym razem to była pachnąca sól do kąpieli domowej roboty oraz występ artystyczny w postaci wierszy i piosenek. Dziadkowie wzruszeni oglądali występy swoich wnucząt, delektując się pyszną kawą i ciastkiem, które przygotowały mamy przedszkolaków. W drugiej części imprezy wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz bawiliśmy się przy muzyce.

Dzień walentynek był obfity w wydarzenia. Oprócz tego, że dzieci (całe ubrane na czerwono) składały sobie życzenia i obdarowywały się nawzajem słodyczami, to jeszcze odwiedziły nas harcerki z 82 Warszawskiej Drużyny Harcerek „Żywioły”. Dziewczyny w skrócie opowiedziały dzieciom o tym, co to znaczy być harcerzem. Następnie przeprowadziły wspólnie z naszymi przedszkolakami eksperymenty dotyczące wody. Całe spotkanie zakończyły wspólne zabawy ruchowe i śpiewanie piosenek. Spotkanie z drużyną harcerek bardzo się dzieciom podobało, głównie z powodu mundurków harcerskich, w jakie dziewczyny były ubrane oraz ciekawych zabaw, jakie zaoferowały dzieciom.

W ostatni dzień karnawału odbył się w naszej szkole bal. Był to bardzo wyczekiwany bal, gdyż dzieci nie mogły się doczekać zaprezentowania innym swoich wymarzonych kostiumów.  Humory dopisywały od samego rana, na stołach królowały smakołyki przygotowane przez mamy przedszkolaków oraz Radę Rodziców, ale czymże byłby bal bez muzyki – w tym roku bawiliśmy się przy smerfnych hitach. Całości dopełniały dekoracje – kolorowe serpentyny, baloniki, a nawet dyskotekowa kula.

Czas karnawału minął szybko i był wypełniony doskonałą zabawą.

Joanna Kubicka

Halina Milaniak