Lubię Ludzi - Dziękujemy

czwartek, Grudzień 12, 2019

W środę 11 grudnia 2019 otrzymaliśmy list od wolontariusza, który opiekował się rodziną, dla której  „Szlachetną Paczkę” przygotowała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydmanie. Pragnę z wszystkimi, którzy włączyli się w akcję podzielić się wrażeniami pani Małgorzaty oraz Wolontariusza. Poniżej zamieszczam treść listu. 

Drogi Darczyńco,

Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!  

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Małgorzata) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki                                   

Zadzwoniliśmy do pani Małgosi, że jedziemy do niej z paczkami i usłyszeliśmy "Paczkami?! To jest ich więcej?". Kobieta nie mogła powstrzymać łez, kiedy tylko zaczęliśmy wnosić prezenty do pomieszczenia. Poprosiła nas o pomoc w odpakowaniu, ponieważ bała się uszkodzić czegoś w środku przez swój osłabiony wzrok. Podskoczyła, kiedy zobaczyła prześliczne: szlafrok i piżamę. Bardzo spodobały jej się także trampki i bluzeczka w kratkę. Pani Małgosia była zszokowana ilością kosmetyków, była także zakochana w zapachu otrzymanych perfum. Jest wdzięczna także za książkę o Janie Pawle II, żywność (szczególnie za różnorodność makaronu, który uwielbia) i środki czystości. Po otworzeniu wszystkich paczek ze łzami w oczach uścisnęła mnie i drugiego wolontariusza bardzo dziękując.

Słowo od Rodziny

Jestem Państwu wdzięczna za tak ogromną pomoc. W każdej paczce czułam ogrom przelanej od Was miłości. Bardzo dziękuję za każdą rzecz, która znalazła się w środku, dziękuję każdej osobie z osobna. Życzę Wam zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych miłości i pięknych chwil, a także żeby nasz św. Jan Paweł II czuwał nad Wami i Waszymi rodzinami.

Słowo od Wolontariusza                                                                                               

Jestem oczarowana starannością przygotowanej pomocy dla mojej rodziny. Chciałabym serdecznie podziękować za tak piękne ubrania, wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne oraz żywnościowe. Widać, że włożyliście w tę paczkę całe swoje serca. Niech podarowane dobro wróci do Was ze zdwojoną siłą. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI