„Ludzie listy piszą…”

wtorek, Maj 31, 2022

„Ludzie listy piszą zwykłe polecone …..” śpiewali kiedyś Skaldowie. Kiedyś jedyna forma komunikacji z bliskimi mieszkającymi daleko, dziś w dobie elektroniki praktycznie zapomniana. W roku szkolnym 2021/2022 w ramach zajęć świetlicowych chcemy troszkę ją odświeżyć, przystępując do innowacji pedagogicznej „Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa”. Ideą wiodącą programu realizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. A jego celem jest wymiana pocztówek i listów z innymi uczniami na terenie całej Polski.  

Do szkół z różnych województw wysyłamy kartki pocztowe, które zawierają krótką notatkę o naszej szkole, regionie w którym mieszkamy oraz  pozdrowienia. Wspólnie z uczniami stworzyliśmy mapę, na której umieszczamy otrzymane pocztówki. Dzięki otrzymanym kartkom i materiałom edukacyjnym dzieci przez cały rok szkolny poznawały piękno naszej ojczyzny, osobliwości przyrody, ciekawe zabytki oraz uczyły się orientacji na mapie. 

Z dnia na dzień kartki do nas docierają. Wymiana pocztówkowa stała się również doskonałą formą do przybliżenia zawodu listonosza oraz przypomnieniu z jakiej okazji wysyła się pocztówki oraz listy. Wzięcie udziału w akcji związanej z wymianą pocztówek z pozdrowieniami od dzieci z różnych szkół w Polsce to rewelacyjna zabawa dla najmłodszych. 

                                                                                                                                                        M.P.