O pingwinach, rekinach i czarnej mambie, czyli podróż do Afryki

wtorek, Maj 7, 2019

O rekinach żarłaczach białych, o czarnej mambie o śmiertelnym uścisku, o tym jak złapać krokodyla, o strusiach zalotach i o cennych diamentach mogli na własne uszy posłuchać  uczniowie Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych, podczas spotkania z panem Podróżnikiem Samuelem Kempskim z grupy Trzask (trzask.pl). Na własne oczy zobaczyliśmy też niezwykłe zdjęcia ze skoku na bungee, z odwiedzin w afrykańskiej wiosce Zulusów i safari z afrykańskich parków. Podczas krótkiego spotkania najmłodsi i najstarsi nasi uczniowie mogli zobaczyć na zdjęciach i poznać Republikę Południowej Afryki,  tym bardziej, że nasz gość z wielką energią i zapałem opowiadał o swoich afrykańskich przygodach, do tego z humorem. Było o przyrodzie, egzotycznej geografii tego lądu, ale też i o trudnej historii. Wrażenie robiły strusie jaja, piękne miasta takie jak Kapsztad i Durban czy różnorodność tradycji i obyczajów. Oto co pisali uczniowie o spotkaniu:

"To kolejne ciekawe spotkanie z Podróżnikiem - zawsze dowiadujemy się ciekawych rzeczy, po takiej lekcji czujemy chęć podróżowania - aż chce się jechać w świat! Pan świetnie opowiadał, było i wesoło i ciekawie. Nie myślałem wcześniej, że Afryka tak wygląda, To super lekcja!"

Dziękujemy za afrykańską podróż Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej za sfinansowanie spotkania dla uczniów klas "0" - VIII, a Samorządowi Uczniowskiemu Gimnazjum za częściowe dofinansowanie spotkania dla gimnazjalistów. Ze spotkania pozostaną wspomnienia, które może bardziej zachęcą nas do nauki języków obcych i planowania najpierw tych małych, a potem może i wielkich podróży

B. Kowalczyk