Pożegnania Nadszedł Czas…

czwartek, Lipiec 4, 2019

W dniu 19 czerwca 2019 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Przed całą ceremonią, o godzinie ósmej, odbyła się msza święta, którą odprawił ksiądz Bartłomiej Roman. Po mszy, uczniowie w towarzystwie rodziców i nauczycieli udali się na halę sportową, gdzie jako pierwsza zabrała głos pani Magdalena Dunajczan-Dolata, witając wszystkich, a następnie pan Dyrektor, przedstawiając porządek uroczystości.

Pierwsza część programu poświęcona była pożegnaniu pani Janiny Schlegel, która odchodzi na emeryturę. Pierwsze podziękowania złożył pan Dyrektor, a następnie przedstawiciel Gminy Łapsze Niżne – pani Joanna Słowik i Rada Rodziców. Na koniec głos zabrali uczniowie z Samorządu Szkolnego, którzy złożyli z tej okazji ciepłe życzenia i wręczyli bukiet kwiatów.

Potem do głosu zostały dopuszczone uczennice z klasy siódmej. Po odczytaniu życzeń dla uczniów kończących klasę ósmą Szkoły Podstawowej i klasę III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Niedzicy, został odśpiewany hymn państwowy. Uczniowie z klasy siódmej, przygotowali w ramach rozrywki, zabawną scenkę teatralną pod tytułem: "Dzień z życia ucznia". Śmiechom nie było końca, więc można śmiało stwierdzić, że wysiłek klasy siódmej nie poszedł na marne.

Kiedy część poświęcona dla klasy siódmej minęła, nadszedł czas na poloneza, którego mieli zatańczyć uczniowie klasy ósmej. Przed samym tańcem każdy bardzo się stresował, ale kiedy taniec rozpoczął się, strach szybko zniknął. Po ukłonieniu się, miały miejsce serdeczne podziękowania dla rodziców, nauczycieli, które w imieniu całej klasy ósmej i trzeciej złożyło czterech uczniów. Podczas wręczania upominków można było dostrzec u uczniów jak i opiekunów łzy wzruszenia. 

Po rozdaniu prezentów głos zabrał pan Dyrektor, który podziękował wszystkim zgromadzonym za obecność i rozpoczęło się wręczanie świadectw dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, zaczynając od klasy ósmej, kończąc na klasie czwartej. Uczniowie klasy ósmej i trzeciej, jako absolwenci, otrzymali też świadectwa ukończenia szkoły. Na koniec wyróżnione zostały osoby, które przez cały rok nie opuściły ani jednej jednostki lekcyjnej. Nagrodą za wzorową frekwencję był bon 100 zł do salonu "Empik".

Kiedy rozdanie świadectw dobiegło końca, nastąpiło oficjalne pasowanie na absolwenta Szkoły Podstawowej i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Niedzicy. Uczniowie podchodzili kolejno, jeden za drugim, wpisując się do kroniki.

Po zakończonej akademii, uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, gdzie pożegnali się i życzyli sobie nawzajem mile spędzonych wakacji.

 

Aleksandra Kucharska

Uczennica klasy VIII

Szkoły Podstawowej w Niedzicy