Przedstawienie jasełkowe pt. „Ach co za noc”

środa, Styczeń 15, 2020

W niedzielę 12 stycznia, licznie zgromadzona w remizie OSP w Trybszu publiczność mogła obejrzeć przygotowane przez uczniów tutejszej szkoły podstawowej przedstawienie jasełkowe pt. „Ach co za noc”.  Jasełka zrealizowane z pomocą scenariusza, którego autorem jest Adam Szafraniec wzruszały, a momentami bawiły, przedstawiając głębokie teologiczne prawdy dotyczące Tajemnicy Wcielenia. Doskonałym uzupełnieniem tekstu mówionego była muzyka  budująca  nastrój poszczególnych scen oraz piosenki dla dzieci i pastorałki w wykonaniu naszych młodych aktorów. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas od I do VIII.

Wzruszenie i uśmiech na twarzach zgromadzonych wywołały przedszkolaki, które przebojowo, z towarzyszeniem instrumentów wykonały kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.

To nasze wspólne świętowanie narodzin Jezusa było też okazją do składania życzeń noworocznych. Ciepłe i pełne pozytywnego wydźwięku słowa padły z ust Pani Dyrektor Anny Stronczek i naszego gościa honorowego  Pana Wójta Jakuba Jamroza.

Na koniec spotkania pozostawiono ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu zorganizowanego przez  proboszcza o. Rajmunda Dziadkiewicza na najpiękniejszy wiersz o patronce naszej szkoły - Świętej Elżbiecie Węgierskiej. Mogli w nim wziąć udział uczniowie wraz z rodzicami.

Słodki poczęstunek z kawą i herbatą przygotowała Rada Rodziców.

Kategoria: