Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu we Frydmanie oraz w Niedzicy

wtorek, Maj 18, 2021

Co roku 22 kwietnia, obchodzony jest jako Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody odbyły się w Przedszkolu we Frydmanie oraz w Niedzicy. Z tej okazji gminne przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych poruszających kwestie ochrony powietrza, wody, energii i całej przyrody.

Celem prowadzonych zajęć było promowanie ekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę, a także uwrażliwienie na występujące zanieczyszczenia. Przy wspólnej zabawie najmłodsi uczniowie poznali z jakich elementów składa się środowisko i w jaki sposób mogą go chronić. Podczas zajęć dzieci obejrzały edukacyjne bajki, wykonały wieloformatowy model Ziemi.

Podsumowaniem wydarzenia było przygotowanie „serce dla Ziemi”, czyli dobrego - ekologicznego uczynku. Pomimo wielkiego zaangażowania i ogromu włożonej pracy, wszyscy uznali, że o Ziemia trzeba się troszczyć nie tylko od święta ale przez cały rok.

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu pn.: "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" LIFE-IP MAŁOPOLSKA/LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.