SZKOŁA PODSTAWOWA w ŁAPSZACH NIŻNYCH OTRZYMAŁA TYTUŁ „EKO-SZKOŁY – 2021”

poniedziałek, Lipiec 5, 2021

W kończącym się roku szkolnym łapszańska szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dla szkół: „EKO-SZKOŁA”. Jego celem było stworzenie sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia. Organizatorem projektu jest Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, a pomysłodawcą jego nauczycielka biologii Joanna Gadomska.

W projekt w szkole zaangażowani byli uczniowie kl VII a i kl VII b i pomimo zdalnego nauczania udało się zrealizować wiele ciekawych działań m.in. Dzień Ziemi, Światowy Dzień Wody, Konkurs Fotograficzny (edycja zima i wiosna), prezentacje: „Tu jest pięknie, zobacz!” i  „Święta bez plastiku”, wspomagano akcję „Sprzątanie świata, zbierano surowce wtórne, przeprowadzono kilka szkolnych konkursów oraz założono stronę na fb: „Zielone – to lubię”. Po zakończeniu działań w szkole, przesłano sprawozdanie do organizatora projektu, po ocenie otrzymano wynik: tytuł EKO-SZKOŁA 2021.

Uczniom uczestniczącym w projekcie gratulujemy pomysłów i zaangażowania, a wszystkich mocno zachęcamy do  codziennej troski i dbania o naszą planetę, bo przecież Ziemia to cały nasz świat! Antoine de Saint-Exupéry napisał: „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”, róbmy więc wszystko tak aby było co przekazać naszym dzieciom i by mogły żyć one w świecie co najmniej tak pięknym jak nasz teraz.

B. Kowalczyk