Szkoła Podstawowa w Łapszach Wyżnych Świętowała, że Mamy Niepodległą!

wtorek, Listopad 19, 2019

Szkoła Podstawowa w Łapszach Wyżnych wzięła udział w akcji „Mamy Niepodległą!” Jest to ogólnopolska akcja społeczna, polegająca na wysyłaniu do bliskich i znajomych bezpłatnych kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest ona organizowana od 2013 r. przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz skierowana do wszystkich, bez względu na wiek czy poglądy i zainteresowania. Pocztówka, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, promuje radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr. Każda z edycji akcji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa znanych artystów, promocja nowoczesnego patriotyzmu, integracja społeczności lokalnej, a przede wszystkim ponad milion wysłanych życzeń

i uśmiechów na twarzach ich odbiorców. Tematem tegorocznej edycji były prawa obywatelskie oraz reformy socjalne z przełomu lat 1918 i 1919.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku przysłało Szkole w Łapszach Wyżnych 112 kartek, w których klasy od II do VIII napisały życzenia do swoich rodzin i przyjaciół. Patronat honorowy nad akcją objął Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                                                                                                               Marta Bylina