„Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

wtorek, Listopad 19, 2019

5 listopada 2019 r. przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Świętej Elżbiety Węgierskiej w Trybszu mieli zaszczyt odebrać z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Szkoła jest jedną z dwóch w powiecie, a dwunastu w województwie, które w tym roku otrzymały to wyróżnienie. Uroczystość, w której gośćmi specjalnymi byli m. in. Kurator Oświaty, Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Podczas gali zespół „Trybskie Dzieci” pod opieką pani dyrektor Anny Stronczek, w pięknym stylu zaprezentował tańce spiskie i figle dziecięce.

Po uroczystości uczniowie mieli okazję obejrzeć ekspozycje samolotów, pokazy sprzętu i pracy Policji: Oddziału Prewencji Policji, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, Ruchu Drogowego, Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dzięki szeroko pojętej współpracy nauczycieli, rodziców, środowiska lokalnego szkoła mogła odebrać ten certyfikat. Koordynatorem tego projektu była pani Justyna Zubek.