Szkolne Jasełka w Niedzicy

poniedziałek, Grudzień 30, 2019

W dniu 20 grudnia br. w Zespole Placówek Oświatowych w Niedzicy odbyły się szkolne jasełka, na które zaprosili uczniowie klasy II b, III i V wraz ze swoimi wychowawczyniami – Beata Grońska, Marta Sołtys i Agnieszka Pierwoła. Stały się one znakomitą okazją do przypomnienia istoty Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci w wyjątkowy sposób zaprezentowały historię Narodzin, którą wzbogaciły akcenty regionalne. Chórek szkolny, przygotowany przez Panią Magdalenę Cieślik, pięknie zaśpiewał kolędy. Przedstawienie oddało ducha świąt, których wszyscy z utęsknieniem oczekują.

Podczas jasełek zostały ogłoszone wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski i Parafię Św. Bartłomieja Apostoła w Niedzicy.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Anna Galik (kl. I a)

II miejsce – Michał Majerczak (kl. I a) i Paweł Majerczak (kl. IV), Ewelina Grońska (kl. III) i Beniamin Groński (kl. VI a)

III miejsce – Oliwia Ciężobka (kl. IV), Maciej Milaniak (kl. 0 d) i Jakub Milaniak (kl. IV)

Wyróżnienia:

Wojciech Bogaczyk (kl. IV)

Natalia Pojedyniec (kl. IV)

Katarzyna Grońska (kl. IV)

Weronika Grońska (kl. 0 d) i Melania Grońska (kl. IV)

Martyna Grońska (kl. II a) i Olivier Groński (kl. IV)

Następnie głos zabrał Samorząd Uczniowski, który z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia złożył życzenia całej społeczności szkolnej i zaproszonym Gościom, po czym w atmosferze życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Pan Dyrektor podziękował Paniom i uczniom za zorganizowanie przedstawienia. Złożył również wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

W tym szczególnym dniu uczniowie, pod opieką swych Pań, zorganizowali wigilie klasowe, które były dopełnieniem tego dnia.

 

„NIECH W KAŻDYM SERCU SPEŁNI SIĘ CUD BOŻEGO NARODZENIA”

DO ZOBACZENIA W NOWYM 2020 ROKU

 

Samorząd Uczniowski