Szlachetna paczka

poniedziałek, Grudzień 13, 2021

Stało się tradycją, że co roku wolontariusze Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie  przygotowują paczki w ramach ogólnopolskiego projektu społecznego  Szlachetna Paczka. Po wybraniu rodziny i  przekazaniu informacji o jej potrzebach, przystąpili do działania. Do szkoły zaczęły napływać potrzebne produkty. Wszystko zostało pięknie zapakowane w pudła i owinięte w ozdobny papier. Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodziców, ludzi dobrej woli zgromadziliśmy bardzo dużo produktów, które zmieściły się w 26 pudłach. Dzięki uprzejmości pana Józefa Prelicha, z którym współpracujemy już od kilku lat oraz druhów OSP Frydman: Jakuba Prelicha, Mateusza Plewy i Krzysztofa Rusnaczyka,  wszystkie zgromadzone paczki z pomocą materialną  trafiły do głównego magazynu, skąd zostaną przekazane wybranej rodzinie. W pakunkach nie zabrakło motywu świątecznego, rodzina bowiem otrzymała od nas kartki świąteczne z życzeniami oraz choinkę w doniczce z wykonanymi przez wolontariuszy ozdobami.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym, bez Was nie udałoby się sprawić radości rodzinie potrzebującej w weekend, który  nazywany jest „weekendem cudów”.

Wolontariusze nie zapomnieli również o Pani M. z Nowego Targu, której każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia organizują niespodziankę. Pamiętamy również o Michałku, do którego w najbliższym czasie zapukają wolontariusze z niespodzianką.

E.K.