,W pustyni i w sieci”

czwartek, Kwiecień 14, 2022

W czwartek 31 marca uczniowie z klas od IV do VII wraz z uczniami z Ukrainy i wychowawcami  udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na spektakl pt. „W pustyni i w sieci” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru In-Art.

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy   Rafała  – chłopca uzależnionego od gier komputerowych oraz jego siostry Uli – pasjonatki książek. W wyniku nieszczęśliwego wypadku Ulka traci wzrok, a Rafał jest zmuszony do czytania jej książek. Robi to niechętnie, ponieważ nie ma czasu na przygotowanie do turnieju komputerowego. Ostatecznie okazuje się, że wiedza, jaką zdobył podczas czytania, pomaga mu zwyciężyć turniej.

Spektakl w bardzo atrakcyjny sposób porusza  współczesne problemy młodzieży: nie tylko  uzależnienia od gier komputerowych, ale też relacje z rodzeństwem i rodzicami. Reakcja publiczności pokazała, że są to tematy bardzo aktualne I  znane młodzieży. Atrakcyjne stroje i barwne postacie wprowadziły wszystkich w magiczny, nieco bajkowy klimat, choć tak naprawdę celem było ukazanie świata wirtualnego, w którym zwycięstwo możliwe było tylko dzięki wiedzy zaczerpniętej z książek. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że  spektakl wrocławskiego teatru „In-Art” zmusi do refleksji i zastanowienia, kiedy znowu młody człowiek na długie godziny zasiądzie przed monitorem komputera, rozpoczynając kolejny etap ulubionej gry…

Może więc czas znaleźć złoty środek ?

E.J