,,Enjoy Reading" czyli V edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w j.angielskim.

Thursday, March 16, 2023

15 marca 2023 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się piąta edycja konkursu czytelniczego ,,Enjoy Reading".

W tym roku w konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie z Gminy Łapsze Niżne, ale również z Krościenka n/D oraz z gminy Nowy Targ, którą to reprezentowały Szkoła Podstawowa w Szlembarku oraz Szkoła Podstawowa w Dursztynie.  Aż 21 uczniów wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.

Na podekscytowanych uczniów z klas 7-8 czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy na dwa miesiące przed konkursem otrzymali do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to fragment książki amerykańskiego pisarza Jacka Londona,  ,,White Fang" (,,Biały Kieł”) oraz artykuł prasowy dotyczący ciekawych miejsc, które znajdują się na obrzeżach Londynu.  Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji oraz zmotywowały uczestników do poszerzenia znajomości słownictwa. Nastolatkowie poznali przygody Białego Kła, którego historia pokazuje, że każde zwierzę potrafi odwdzięczyć się za okazane dobro.  Na teście konkursowym uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości tekstów, a także musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek oraz gramatyki. Uczniowie z klas 8 mogli również sprawdzić swoją formę przed zbliżającym się egzaminem, ponieważ kilka zadań było skonstruowanych na wzór zadań   egzaminacyjnych.       

Po skończonej części pisemnej konkursu, komisja konkursowa zajęła się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Z niesamowitą przyjemnością nauczycielkom przyszło ogłosić wyniki, a prezentowały się one następująco:

1 miejsce: Andżelika Gałowicz – SP Frydman – 87 pkt.

2 miejsce: Gabriela Nowak– SP Łapsze Niżne – 84 pkt.

3 miejsce: Zuzanna Jachera SP Łapsze Niżne – 82,5 pkt.

Wyróżnienia: Laura Wyrostek- SP Trybsz – 77 pkt.

                        Marcel Miśkowicz– SP Trybsz – 75,5 pkt.

                        Filip Gabryś - SP Krościenko – 74,5 pkt.

W tym roku zostały również przyznane nagrody i dyplomy dla szkół, które zdobyły najwięcej punktów jako drużyna. I tak:

1 miejsce: SP Łapsze Niżne

2 miejsce: SP Trybsz

3 miejsce: SP Niedzica                 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni bardzo cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.

Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, tym bardziej, iż poziom uczestników z roku na rok jest coraz wyższy. 

Słowa wdzięczności kieruję również do nauczycieli anglistów z przybyłych szkół za przygotowanie swoich uczniów do konkursu i przyjazd do Frydmana.

 Dziękuję również uczniom z klasy 7 i 8, którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia.

 Zapraszam wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję.

See you next year!

Ewelina Jagieła- organizator i pomysłodawca konkursu