Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka 2 czerwca 2024 r.

Tuesday, June 4, 2024

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, pełny radości i dobrej zabawy i tak właśnie  w Gminie Łapsze Niżne świętowaliśmy dzień dziecka. Festyn rodzinny od lat cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Całe rodziny mogły beztrosko spędzić czas, uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych oraz w przygotowanym programie artystycznym. Na scenie zaprezentował się zespół regionalny „Dunajec” w trzech grupach wiekowych, uczniowie z ZPO w Niedzicy przypomnieli scenkę obyczajową Smatlorz, zaś  uczniowie ZPS w Kacwinie przenieśli publiczność do początków chrześcijaństwa Polski. Uczestnicy zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury także mieli okazję do zaprezentowania nabytych umiejętności podczas pokazu jiu-jitsu oraz prezentacji ZUMBY w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego oraz Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Łapszach Niżnych zaprezentowali grę na instrumentach i taniec. Niewątpliwie jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu był finał ,,Konkursu Talentów”, w którym uczestnicy prezentowali różnorodne umiejętności.

Po obejrzeniu występów 18 finalistów jury w składzie: Krystyna Rapta, Piotr Cudzich, Piotr Szewczyk, przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Nagrodę specjalną otrzymała Kornelia Zygmuntowicz – akrobatyka,

I miejsce – Sebastian Markowicz – gra na skrzypcach,

dwa równorzędne II miejsca: Maja Malec -  taniec, Maria Strączek - śpiew,

dwa równorzędne III miejsca: Aleksandra Stanek - recytacja, Igor Sołtys  - taniec i śpiew,

trzy wyróżnienia: Paweł Findura - gra na akordeonie, Karol Wójtowicz - śpiew i gra na gitarze, Szymon Froncz - układanie kostki Rubika.

Także widzowie mieli możliwość oddania głosu na najlepszy występ, Nagrodę Publiczności zdobyły: Kornelia Zygmuntowicz - akrobatyka, Maria Strączek - śpiew .

Nagrodami w Konkursie Talentów były bony podarunkowe do sklepu Empik, ufundowane przez wójta gminy Łapsze Niżne Pana Jakuba Jamroza. Nagrodę Publiczności ufundowało Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzież Spisza”, zaś dla osób które wypełniły kupon i wzięły udział w głosowaniu na nagrodę publiczności nagrody rzeczowe ufundował Gminny Ośrodek Kultury.

Emocje konkursowe ostudził koncert Beti śpiewa dla dzieci.

Każde chętne dziecko mogło sobie pomalować twarz, wziąć udział w warsztatach plastycznych, zrobić tatuaż lub wziąć udział w warsztatach zdrowej żywności przygotowanych przez uczniów Szkoły Branżowej 1 stopnia w Niedzicy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się  stoisko Rady Rodziców z ZPO w Niedzicy, którzy przygotowali regionalne przysmaki oraz warsztaty plastyczne i florystyczne, a cały dochód został przeznaczony na wsparcie zakupu wózka inwalidzkiego dla Piotrusia Kromki.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Straży Granicznej z Zakopanego, OSP z Niedzicy, Pani konferansjer Katarzynie Kubasiak oraz wszystkim wolontariuszom
i  osobom, którzy wsparli organizację festynu. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

GALERIA ZDJĘĆ NA STRONIE GOK

 

 

 

Kategoria: